Powrót do listy

Ślubny niezbędnik

Dodano: 15.01.2014

Gdy organizacja ślubu i wesela zbliża się do finału, warto jest zastanowić się, co przyda się Pannie Młodej w dniu ślubu.


Na pewno nie można zapomnieć o zapasowych rajstopach/pończochach – oczko nie będzie wyglądać atrakcyjnie, kiedy Panna Młoda pokaże nogę, tańcząc kankana Uśmiech
Warto mieć ze sobą również buty na zmianę i to takie już wypróbowane, w których możemy tańczyć do rana, gdy poprzednie obetrą. A gdy już mowa o niewygodnych butach, dobrze mieć pod ręką plastry czy wkładki żelowe, które sprawią, że chodzenie na obcasach nie będzie taką mordęgą.

Dobrze, tak na wszelki wypadek, zabrać parasol, choć każdy wierzy, że u niego na ślubie pogoda będzie murowana. Niech odstraszy deszcz. Pan Młody powinien pomyśleć o koszuli na zmianę.
Na pewno przyda się kosmetyczka, a w niej puder, błyszczyk do ust czy szminka, chusteczki matujące, cienie, dezodorant, perfumy i praktycznie wszystkie te kosmetyki bez których każda kobieta nie może się obyć.
Jeśli fryzura jest bardzo skomplikowana, przyda się również lakier, który ją utrwali po szaleńczych tańcach, czy wsuwki do włosów.

W dniu wesela mogą przytrafić się przeróżne niespodzianki, począwszy od tradycyjnej bramy, którą można spotkać w wielu miejscowościach. Warto mieć ze sobą drobne pieniądze, butelkę wódki (lub jeszcze lepiej kilka butelek) czy cukierki, jeśli bramę przygotowały dzieci. Miłym akcentem jest też zawiązanie kokardek na antenach samochodowych naszych gości weselnych, tak aby orszak był widoczny z daleka.

Najczęściej po skończonym weselu można zabrać pozostałe jedzenie. Warto więc mieć przygotowane pojemniki na żywność, plastikowe paczuszki na ciasta itp.

Nie można również zapomnieć o igłach i niciach oraz agrafkach.
Nigdy nie wiadomo, kiedy urwie się guzik przytrzymujący tren lub ten od koszuli Pana Młodego.
Jeśli mamy tendencje do bólów głowy czy brzucha, nie zapominajmy także o podstawowych lekach, które przyjdą nam z pomocą.
Dobrze jest mieć również butelkę wody, kiedy z emocji zaschnie nam w gardle i odświeżające tik-taki.

Kiedy wesele jest koordynowane przez konsultantkę ślubną, wszystkie te akcesoria na pewno będą przygotowane. Wtedy Para Młoda może niczym się nie martwić, bo ma gwarancję, że w razie potrzeby, koordynator przyjdzie jej z pomocą.

Design i wykonanie: Smultron.pl

Mapa naszych klientów
X