Powrót do listy

Wedding planner, czyli konsultant ślubny, to zawód i usługa cieszące się w Polsce coraz większą popularnością. Szczególnie w Krakowie, mieście tak często wybieranym na ślub także przez pary, które tu nie mieszkają, usługi wedding plannerów cieszą się dużym popytem. Nie dziwi więc częste pojawianie się nowych firm próbujących swych sił na tym trudnym, choć pojemnym rynku.

Wedding planner Kraków

Nowe agencje wedding plannerskie pojawiają się choćby na targach ślubnych, które w Krakowie organizowane są aż trzy razy do roku i stanowią łatwy sposób zaprezentowania się od razu szerokiej publiczności, podczas gdy firmy o stabilnej pozycji rynkowej, rezerwowane przez klientów z dużym wyprzedzeniem, nie muszą inwestować sił i środków w imprezy targowe. Wszak publiczność targów to głównie miejscowe Pary Młode, które nie potrzebują wedding plannera tak bardzo, jak narzeczeni spoza Krakowa.

Warto sprawdzać referencje i staż firmy, którą chcemy zatrudnić do organizacji naszego ślubu. Nie ma nic złego we współpracy z konsultantem ślubnym o małym doświadczeniu, pod warunkiem, że mamy tego świadomość. Niestety wielu początkujących wedding plannerów rozpoczyna swoją karierę od nieetycznych działań – kopiowanie treści ofert czy stron internetowych od firm starszych stażem nie należy do rzadkości. Zadajmy sobie pytanie czy konsultant, którego kreatywność jest tak mała, że nie potrafi stworzyć własnej oryginalnej oferty, jest najlepszym wyborem do tak ważnej dla nas roli.

Design i wykonanie: Smultron.pl

Mapa naszych klientów
X